Интериор на малък апартамент с площ 58 кв.м
Съвсем нямаме намерение да навлизаме в дебрите на математическите закони, защото те от своя страна също нямат особено отношение към… архитектурните прекроявания на жилищното пространство!
Защото случаят тук е точно такъв – две малки ателиета се обединяват в едно цяло и резултатът е неголям, но достатъчен за младите собственици апартамент с площ около 58 кв.м.
Архитектурният план на жилището може да даде сравнително ясна представа къде са били границите на двете предишни маломерни жилища, като едната от входните врати е премахната (зазидана) и бившото антре към това ателие се е превърнала в придадена площ към спалнята.
В случая е имало преди всичко събиране, без изваждане – имаме предвид, че са запазени помещенията, без да се извършват конструктивни промени, в резултат на което апартаментът се състои от: дневна зона с кухня, кът за хранене и кът за отдих, спалня с дрешник и баня, отделно WC и антре.
Жилището се намира в нова жилищна сграда в кв. Сарафово на гр. Бургас. В интериорната му концепция, чиито автори са архитектите от студио „Вертикали“, са използвани като основни цветове бяло, сиво и тюркоазено синьо.
Продукти в магазин Жилища
Права подвижна метална стълба STRONG - 6 стъпала, H-152 см, прилепваща към стената, бяла
715,00 лв.
Права вътрешна стълба STYLE 304 см, метал - бял, стъпала от бук
2700,00 лв.
П-образна вита стълба Joker Turn 180°, стъпала бук в цвят орех, черен парапет
3670,00 лв.
Стълба пачи крак - интериорна, височина до 2920 мм
1495,00 лв.
Дневната зона е с площ около 28 кв. м. Кухнята е разположена Г-образно, с вградени уреди, а мебелите са в бяло и сиво. Кътът за хранене е в максимална близост като масата и столовете са изцяло решени в бяло.
Кътът са отдих се състои от мека мебел в тюркоазено синьо и малка бяла ниска масичка, а на отсрещната стена е разположен TV-кът и конфигурация от стенни шкафове в бяло и натюрел на дърво.
Стените в помещението са решени също в основните цветове, заложени в интериорната концепция.
Спалнята с площ около 22 кв.м притежава едно съществено достойнство, което е мечтата на всяка дама – освен голям гардероб, и отделен дрешник.
Леглото е с тюркоазена тапицерия, до прозореца е поставена малка тоалетка, а на отсрещната стена е медийният кът.
На „територията“ на бившото антре, принадлежало към някогашното ателие, е поставен още един голям гардероб. Всички гардероби са в бяло, като вратата на дрешника е огледална.
Двете санитарни помещения в апартамента не са предмет на този проект, затова не можем да представим техни изгледи.
Свежи тюркоазени акценти на светъл фон – асоциацията с близостта на морския бряг е твърде осезаема, поне според нас, а вярваме, че ще я откриете и вие!
Галерия:
За контакти:
Архитектурно ателие Вертикали
арх. Ивайло Симеонов – 0885 410 318
арх. Цветан Симеонов – 0885 410 318
Продукти в магазин Жилища
СПОТ LED 3х5W 1440lm хром MAURANO
64,80 лв.
СПОТ LED 1х5W 480lm бяло/хром PIERINO 1
23,88 лв.
СПОТ LED 3x5W хром/алум. LIANELLO 1
58,91 лв.
Фасонка с щепсел и превключвател Vivalux Eke - E27, 85x67x41 мм, бяла
21,95 лв.
СПОТ 2хЕ14 ник.-мат/алаб. ARES 1
31,84 лв.
Спот Minuet - 15 W, E14, IP20, ДхШхВ 16x12х14 см, бял
65,90 лв.
СПОТ LED 3x5,4W 3x640lm хром SALTO
203,48 лв.
MONCALVIO спот
96,00 лв.
Четворен спот Akin,, 4xE14, хром / бронз
107,95 лв.
KARYSTOS спот
75,00 лв.
……………………………………….